KİTAP BİLGİLERİ

KALBE DOKUNAN DUALAR

Dua, insanın Rabbiyle kurduğu bir iletişim dilidir. Dua etmek, her insanın genlerinde var olan fıtrî bir ihtiyaçtır. Bu nedenle dua etmeyen insan yoktur. Duayı, inananlar her zaman; inanmadığını söyleyenler ise sadece dara düştükleri zaman yaparlar.

Dua ederken rutin hale gelmiş birkaç aynı cümleyi kullanarak tekrara düşmek ve duada basmakalıp ifadeler kullanmak, duanın ruhuna aykırıdır. Çünkü duada aslolan doğallık yani içinden geldiği şekilde dua yapmaktır. Bu bakımdan Rabbimize; kendimizi, sevgi, saygı ve isteklerimizi doğru ifade edebilmek için dua repertuarımızın geniş olması zorunlu bir ihtiyaçtır.

Elinizdeki eser, Türkçe yapacağımız dualarımızı birbirinden farklı yapabilme imkânını sağlayan; açık büfe tarzında hazırlanmış, oldukça geniş ve zengin bir menü içermektedir. Bu zenginlik, dualarımızı sıradanlıktan ve ruhsuzluktan kurtaracaktır. Bu tarzda, eserimizin alanında bir ilk olduğunu düşünüyoruz. Bu eser ayrıca; Arapça yapılan duaların, çekilen zikir ve tespîhâtın, namazlarda okunan dua ve ayetlerin anlamlarını öğrenme imkânını da sunmaktadır. Dualarınızın müstecâp olması temennisiyle…

Resmi Büyült

Talep Formu

Sözleşmeyi Oku