KİTAP BİLGİLERİ

ALLAH'I BİLMEK VE TANIMAK

Bir insanın Allah’ı bilmesi onu tanıdığı manasına gelmez. Çünkü bilmekle tanımak aynı şey değildir. Tıpkı bakmakla görmek arasındaki fark gibi… Genelde bildiğimiz şeyleri tanıdığımızı da zannederiz. Oysaki bilmek, sadece bilişsel olarak malumat sahibi olmak, tanımak ise bilginin içerdiği mana ve ruhu kavramak demektir.

 

Materyalist anlayışın büyüsüne kapılan modern insan, hayatı gördüklerinden ibaret sanmaya başladı. Hâlbuki yaşadığımız şu hayatta gördüğümüz şeyler olduğu gibi görmediğimiz şeyler de vardır. Hatta gördüklerimiz, göremediklerimizin yanında yok denecek kadar azdır. Bu nedenle hayatı sadece gördüklerimizden ibaret sanmak büyük bir yanılgıdır.

Allah’ı görmedikleri bahanesiyle bir kısım insanlar, Allah ve İslam hakkında bir takım asılsız iddialar ileri sürmekte, bu da bir kısım gençlerimizin kafasını karıştırmaktadır. Elinizdeki eser, bu iddiaların önemli bir kısmına cevap vermekle beraber, en az hava ve su kadar muhtaç olduğumuz “Allah’ı doğru anlama” konusunda bir basamak oluşturması amacıyla hazırlandı. Verimli bir okuyuş temennisiyle esenlikler diliyorum.

Resmi Büyült

Talep Formu

Sözleşmeyi Oku